Vyhledávač

Anketa

Současná Policie ČR trpí nejvíce :
 
Stotisícové odměny policejních ředitelů jsou :
 

Počítadlo přístupůNávštěvní kniha

Napsat vzkaz


Jan Schneider    18 červenec 2008 01:06
Ahoj Láďo,
vítej v civilu. Máš dobrý nápad s těmito stránkami, které by mohly zaujmout diskusí v oblasti, v níž jsi byl jakýmsi průkopníkem. Tvoje anketa naznačuje, že Tvé stránky navštěvují lidé skeptičtí k současným schopnostem a kapacitám policie zajišťovat výnosy z trestné činnosti. Soudím, že zde vedená debata by mohla být všeobecně přínosná a velmi otevřená, a že by se jí mohli účastnit i ti, kteří dres ještě nesvlékli. Moje první otázka na Tebe je, nakolik si myslíš, že je důležité sledovat nové trendy při praní špinavých peněc, co se týče tuzemců? (U praní ze zahraničí, které jen používá naši republiku jako jednu etapu, to jistě cenu má.) Ty ses ale vyjádřil ve smyslu, že u nás ani prát špinavé prachy netřeba, protože s jejich legalizací vlastně nikdo nemá problém. Na druhou stranu jsme v týdeníku EURO (č. 16 ze 16.3.200 psali o fenoménu "plesnivých bankovek" v souvislosti s odkládáním přijetí € (jestli není jedním z důvodů to, že někde ještě leží strašně moc fyzické hotovosti a ti ťuplasové, co ji nahamtali, teď nevědí, jak to směnit na €, protože se bojí, že by je příslušné finanční instituce musely nahlásit). Tak to by byl první problém k diskusi. Druhou otázkou by mohlo být, nakolik si myslíš že je přenosná legislativa ze států, kde při prokazování legálnosti nabytého majetku leží důkazní břemeno na vlastníkovi (paní Krejčířová by tuto důkazní tíhu ohledně vily nepochybně neunesla). --- Tak doufám, že pro výkop to stačí - a budu se těšit, že se někdo ozve! Zdravím všechny lidi dobré vůle! Honza Schneider
Komentář Komentář:
Ahoj Honzo. Díky za výkop. Čekal jsem, kdo začne, a doufal jsem, že to bude „o něčem“. Mám radost, že se první vstup povedl. Jak by také nepovedl, když je jeho autorem známý a renomovaný publicista a stálý spolupracovník týdeníku EURO..?
Pokud jde o anketu, možná že návštěvníky mých stránek jsou lidé, kteří nejsou ani tak skeptičtí, jako spíš dobře informovaní o schopnostech a možnostech současné policie. I když je mi to strašně moc líto, nezbývá mi než říct, že mám na věc úplně stejný názor.
K důležitosti sledování nových trendů při praní špinavých peněz řeknu jen dvě věci. Zaprvé, rozhodně bych nedoporučoval na sledování nových trendů rezignovat, své opodstatnění to samozřejmě má, ovšem za předpokladu, že ČR bude disponovat funkčními a efektivními opatřeními a nástroji v boji proti praní peněz. Zadruhé, celý systém opatření proti praní peněz“ v České republice je v současné době a v současných podmínkách naprosto impotentní. Je skutečností, že řada subjektů nemá a necítí potřebu špinavé peníze legalizovat, protože a) mohou špinavé peníze v ČR bez problému uvádět do oběhu přímo, zcela nebo téměř bez obav, že budou zaměřeni, usvědčeni a peníze jim budou zkonfiskovány, a za b) samo praní peněz je proces časově a logisticky náročný a nesmírně drahý. Podle některých údajů samo vyprání peněz, tedy jejich přeměna v peníze „čisté“ spotřebuje až 75%jejich hodnoty.
Pokud jde o druhou otázku, týkající se přenesení důkazního břemene, hluboce pochybuji o tom, že by to bylo možné v rámci trestního řízení v právních podmínkách ČR. Mohou být ovšem přeneseny některé modely pracující s jinými formami důkazního břemene ve vztahu k majetkům z jiných než legálních zdrojů, v jiných než trestních řízeních. Mám za to, že to je směr, kterým by se měla vydat i česká legislativa.

Jaroslav Vild    17 červenec 2008 23:15
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Ahoj Vláďo, stránky jsou super, to už jsem Ti nakonec psal jinde. Držím palce, ať přináší to, co od nich očekáváš. Ať to prostě funguje. Protože tady snad nehrozí, že když něco funguje, tak se to zruší... Jarda V.
Komentář Komentář:
Ahoj Jardo, děkuju moc za příznivé hodnocení. Budu se snažit, aby stránky fungovaly a bavily nejen mě, ale pokud možno i většinu svých návštěvníků...

Tereza M.    16 červenec 2008 23:48
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Dobrý den, máte zajímavé stránky. Ráda bych se zeptala kdy se objeví na vašich strákách první příspěvek do blogu?
Komentář Komentář:
Děkuji za hodnocení.O přesném datu uvedení prvního příspěvku na mém blogu jsem zatím nepřemýšlel.Mohu ale slíbit, že to bude brzo, pravděpodobně příští týden.

Michal Kovařík    15 červenec 2008 23:30
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Ahoj Vláďo, stránky se vážně povedly. Žasnu nad jejich návštěvností a přeju, aby si ji udržely.Především pak přeji, ať se daří tobě.
Komentář Komentář:
Díky...

Václav Pěkný    15 červenec 2008 10:52
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
:roll Vláďo stránka je super,držím palce Vašek Pěkný
Komentář Komentář:
Ahoj Vašku, díky za návštěvu i hodnocení... :roll


65
vzkaz v knize
« 1 2 3 4