Vyhledávač

Anketa

Současná Policie ČR trpí nejvíce :
 
Stotisícové odměny policejních ředitelů jsou :
 

Počítadlo přístupůNávštěvní kniha

Napsat vzkaz


Jan Schneider    23 září 2008 00:50
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Ahoj Vladimíre,

koukám, že se nějak zadrhly ty žádosti, abys publikoval svůj článek o okolnostech zrušení FiPo! Tak přikládám otýpku, aby plamínek naděje nezhasnul. A doufám, že to bude něco pěkně od plic!

Drž se, kamaráde! A taky přeju zdar a sílu všem těm, které/ří Ti tady napsali takové pěkné věty.

Honza Schneider
Komentář Komentář:
Ahoj Honzo,

díky, přepočítám hlasy a uvidím... :-), třeba se jich deset opravdu jednou sejde... :-)

Ing. Alena Vrzková    14 září 2008 15:01
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Vážený pane (pro mě stále řediteli), Vaše stránky mě přímo nadchly, budu se těšit na další počtení, které objektivně zobrazuje realitu současného dění v PČR.Škoda, že lidé jako Vy se nemohou podílet na případných reformách, které by byly smysluplné a vedly k něčemu pozitivnímu. Zdravím a držím Vám palce! Alena Vrzková (analytička bývalého FIPa, dnes ÚSKPV od listopadu asi spadneme pod OSŘI)
Komentář Komentář:
Moc Vás zdravím paní Aleno a také strašně moc děkuji za Vaše milá slova. Vážím si Vaší přízně a doufám, že ji ani svými budoucími příspěvky na těchto stránkách nezklamu.

Jan Martof    11 září 2008 23:17
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Od roku 1995 jsem byl zaměstnán u ABA (Autoklub Bohemia Assistance) začínali jsme v Brně holýma rukama, budovali jsme v bývalé budově Svazarmu nepřetržitý dispečink pomoci motoristům. Vypiplanou firmu s neuvěřitelně velkými obraty z prodeje dálničních kuponů v roce 2004 prodal stát nejnižší nabídce, což už samo sigalizovalo státem požehnanou lumpárnu. Nový majitel dostal celou a.s. za 64 milionů, firma měla na účtu 185 milionů, za dalších 200 milionů byly u smluvních partnerů na čerpacích stanicích nezaplacené dálniční nálepky, navíc společnost měla nemovitosti (pamatuji si pouze pozemky vedle dálnice). Nový majitel okamžitě vybrakoval účet, koupil za ty peníze hotel na Šumavě a naší společnosti ten hotel pronajal za 500 000 měsíčně. Zcela náhodou jsem se v té době setkal s bratrem přítele ze školních let, který sloužil na kraji a když jsem mu tyhle lumpárny svěřil, tak se smál a říkal abych honem utíkal dom, zamkl, zavřel okenice a nevycházel, protože nevím co se děje. Nicméně nový majitel tu společnost tak systematicky drancoval, že jsem raději odešel do předčasného důchodu. neměl jsem ve společnosti žádné finanční podíly, ale věnoval jsem rozvoji firmy hodně. Byl jsem pracovní hrdina, pět roků jsem makal bez dovolené, byl jsem nadšen co je za námi vidět práce. A tak Tě plně chápu, a rozumím tomu, že se nikdy nesmíříš s tou lumpárnou.Honza.
Komentář Komentář:
Děkuji za ten zajímavý příběh. Ano, s věcmi tohoto typu se smířit neumím.

Jirka Faltýnek    03 září 2008 14:42
Dobrý den pane Zimmele,
Líbí se mi Vaše názorová otevřenost.
Mám ovšem výhradu k hlasování o bezpečnostním riziku vlivem migrace cizinců do ČR. Chápu Váš vyhraněný postoj a myslím, že vím jak jste k tomuto postoji dozrál. Ovšem Vaše anketa k tomuto tématu jak na blozích Novinek tak zde na Vašem webu není úplná a nenabízí jinou možnost hlasování, než že Vám bud vyjádřím souhlas což pro můj názor nelze, nebo budu hlasovat jako někdo kdo si neuvědomuje vůbec žádná rizika a nebezpečí což také nní můj případ.
Na blogu Novinek jsem reagoval jako Jiřík. To jen pro úplnost.
Jsem rád že můžu číst Vaše názory a postoje a přeji mnoho dobrého a optimismu.
Komentář Komentář:
Dobrý den i Vám. Děkuji Vám za návštěvu mých stránek a rovněž za Váš příspěvek. Vážím si Vašeho zájmu o tuto problematiku a určitě jste mě přiměl k přemýšlení o tom, jestli je na této anketě opravdu něco v nepořádku. Přiznám se, že se mi úplně nedaří zformulovat odpověď, jež by přesněji vystihovala Vaši názorovou polohu a současně nevybočovala ze stanoveného rámce ankety. Poprosím Vás tedy, pokuste se sám naformulovat návrh odpovědi, jež podle Vašeho názoru v anketě chybí.Předem děkuji a těším se na Vaší další návštěvu.

Ladislav Zelenka    27 srpen 2008 10:38
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Na vašich stránkách jsem poprvé a jsem příjemně překvapený. Nejen obsahem (ten je dán osobností), ale i svým designem a zpracováním. Přeji mnoho úspěchů, právě jste získal dalšího pravidelného návštěvníka.
Komentář Komentář:
Děkuji. Vážím si toho a na Vaše další návštěvy se samozřejmě moc těším...

Antonín Vavrda    26 srpen 2008 19:23
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Ahoj,Vláďo
využil jsem toho, že jsou již dokončeny Tvoje stránky a před chvílí jsem je navštívil. Musím přiznat,že mně velmi mile překvapily, působí na mně skutečně velmi příjemně,nenásilně,v podstatě tak jako jsi na mně vždy působil - velmi profesionálně. Je mi velmi líto,že jsi odešel od policie za takových okolností a za takového nezájmu policejního vedení,ale bohužel si myslím,že to je jedním ze základních problémů současné policie - nezájem o ty,kterým by měl být věnován výhradní zájem a naopak preferování těch, kteří by měli zpracovávat přestupky někde na obvodním oddělení v Horní Dolní.Přeji Ti mnoho úspěchů ve Tvém dalším životě a doufám,že teď budeš mít více času a budeme se někdy moci sejít třeba u kávy.
Tonda Vavrda
Komentář Komentář:
Ahoj Tondo, díky za návštěvu stránek a příznivé hodnocení. Moc mě to od Tebe potěšilo. S časem na tom sice ani po odchodu ze služebního poměru nejsem nejlépe, ale na Tebe si velmi rád čas udělám. Doufám a těším se, že na té kávě se spolu brzy sejdem..Vláďa.

Ing. Martin Švajnoh    10 srpen 2008 21:01
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Ahoj Vláďo,

velice mě mrzí, že jsi to vzdal. Hodně jsem Ti fandil, ale pokud si vzpomínáš na naše prvotní setkání v Praze ohledně "FIPO", tak jsem tehdy uvedl, že to nebude mít v naší zemi dlouhé trvání. Bohužel došlo na má slova, přesto jsem Ti doporučil některé lidi zapálené pro věc, kteří jsou rovněž tu a tam.... Jsi dobrý a poctivý člověk, který to myslel s organizovaným zločinem stejně jako já. Ve státní správě jako celku je stále používán "zkostnatělý systém", který se nedovede vypořádat s nestandardními metodami a odlišnými názory jedinců kteří vybočují z řady. Nehraje se na nové postoje, argumenty a formy boje proti organizovanému zločinu, nýbrž na bariéry spolupracovníků na různých úrovních řízení co do samotných postojů (... "hledajících způsob jak by to nešlo, než jak by to mohlo jít"...) a hrstku těch, kteří hledají společné rysy, metody a pozvolna a jistě znechuceně odcházejí.

Stále věřím, že přijde čas změny a v budoucím období bude tým specialistů znalých věcí zapálených pro věc.

S úctou a pozdravem

Ing. Martin Švajnoch, ex-pracovník GŘC
Komentář Komentář:
Ahoj Martine.

Nevzdal. Ale děkuji za Tvůj vzkaz, který mě samozřejmě moc potěšil. Ano, vzpomínám a vidím, že jsi měl pravdu. Hodně jsem věřil v to, že se některé věci dají změnit, že stačí jen chtít, mít dostatečně silnou vůli něco udělat, tvrdě pracovat, něco dokázat a tím přesvědčit okolí o tom, že takto by věci MĚLY fungovat. Že takto věci MOHOU fungovat. Dařilo se nám...a myslím, že právě to byla paradoxně jedna z věcí, která nám (FIPO) zlámala vaz...

Roman Černý    05 srpen 2008 14:42
Věřím, že se rozhodnete uvést skutečný důvod zrušení FIPO - jistě to bude velmi zajímavé.
Komentář Komentář:
;)

V. Čechtický    04 srpen 2008 16:02
Viděl jsem vystoupení policejního "velitele roku" plk. Šlachty - ředitele ÚOOZ, v pátečních Událostech a komentářích na ČT2. Nepamatuji se, že bych byl někdy svědkem trapnějšího vystoupení vysoce postaveného důstojníka PČR ve sdělovacích prostředcích. Vzhledem k tomu, že jsem měl tu možnost se s tímto pánem několikrát setkat, vůbec mne úroveň jeho vystoupení nepřekvapila. Je však s podivem, že se po takovém mediálním fiasku nic neděje. Jak dlouho ještě budou nejvyšší velitelské posty u PČR zastávat tito "amatéři" okresního formátu? Na první pohled to bylo zábavné, ve skutečnosti je to ale k pláči. Jasně to dokresluje současný stav PČR, o němž se na těchto stránkách mj. dikutuje.
Komentář Komentář:
Přiznám se, že jsem tenhle záznam neviděl a tak si vystoupení nového ředitele netroufám hodnotit. Bývalým kolegům z ÚOOZ jsem přál skvělého velitele a bylo by pro mě velkým zklamáním, pokud by se to v osobě Roberta Šlachty nakonec nepovedlo.

Roman Černý    04 srpen 2008 13:49
Děkuji Vám za odpověď, která mne zčásti vyvedla z představy, že FIPO zajišťovala jen majetek. Chtěl bych proto navázat na Vaši zmínku o tom, že FIPO dosahovala vynikajících výsledků v dalších ukazatelích, na které PČR již nedokázala navázat. Mohl byste tyto ukazatele zmínit a provést jejich srovnání, abych měl představu o tom, oč tato země přišla zrušením FIPO ? Zároveň bych se Vás chtěl zeptat, jaký byl skutečný důvod zrušení FIPO (předpokládám, že byl jiný než se oficiálně uvádělo) ?
Komentář Komentář:
Děkuji za Váš příspěvek a samozřejmě i zájem o tuto problematiku. Své vyjádření k těmto otázkám zvažuji a prozatím jsem se ještě nijak nerozhodl. S ohledem na vaši IP adresu, ze které mi Váš dotaz přichází však předpokládám, že k uvedeným informacím máte sám docela blízko a na mé odpovědi nejste nijak závislý... :grin

Josef Schmidt    03 srpen 2008 18:09
Vážený pane magistře, mluvíte mi z duše.I když jsem nebyl na tak vysokém postu jako Vy, také jsem po 23 letech odešel, bylo to však mnohem dřive, v r. 2002.Již tehdy byly snahy o roztříštění práce, mohu to však hodnotit pouze z úrovně vyšetřovatele okresu a později vedoucího obvodního oddělení. V dalším životě Vám přeji pouze to nejlepši. Ing.Schmidt
Komentář Komentář:
Vážený pane inženýre,

děkuji za Vaši zprávu, která mě velice potěšila.
Přeji Vám také v dalším životě jen to nejlepší.

Pavel K.    03 srpen 2008 10:34
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Super stránky.Tak nějak je to v praxi:

Přijde ministr vnitra do nemocnice, že potřebuje odoperovat slepé střevo, v úžasné recepci sedí krásná a milá recepční, která ho objedná na operaci, říká si paráda. V den operace dojde na sál, kde je zastaralé vybaveni ale vidí samé mladé lidi, tak se s nimi dá do řeči a zjistí, že jsou to po většinou medici max do druhého ročníku a že ho budou operovat. Ministr neváhá bere nohy na ramena a zdrhá jak o život, pak přijde za ministrem zdravotnictví a poví mu co se mu přihodilo. Ministr zdravotnictví se " zamyslí" a odpovídá, že je vše v pořádku, protože vyhodil všechny staré doktory neboť studovali za nevhodného režimu, ty co se vyznali byli odejiti protože měli vysoké nároky a furt držkovali, že se jim něco nelíbí. Teď nemá žádné problémy ušetří na platech. Medici mají dost práce, aby se všechno naučili a zbytečně nedržkují. No pokud ano, tak je odpálím, že tomu nerozumí a neumí počítat. Prostě paráda. Ministr vnitra nevěřícně kroutí hlavou a ptá kde k takovým věcem přišel? No inspiroval jsem se na tvém ministerstvu, když pořád prohlašuješ jak nemáš problémy všechno klape a co jak se ti líbila recepce, slepák tě sice bolí, ale jinak je recepční milá a pěkná, ne ?! :sigh :upset
Komentář Komentář:
Děkuji za návštěvu a příznivé hodnocení...:roll

Roman Černý    30 červenec 2008 14:53
Podle informací v tisku byly úspěchy finanční policie poměřovány objemem zajištěného majetku což snad bylo v miliardách Kč. Chtěl bych se zeptat jaké procento ze zajištěného majetku skutečně propadlo státu - tedy není šance pachatele, aby jej získal zpět. Dále se chci zeptat jaká byla za dobu činnosti finanční policie struktura zajištěného majetku v % - nemovité, movité věci, peníze, jiné majetkové hodnoty... No a nakonec bych se chtěl zeptat zda máte podchyceno jaké byly až dosud náklady na správu zajištěného majetku. Děkuji za odpověď.
Komentář Komentář:
Nemyslím si, že úspěšnost finanční policie (FIPO) spočívala v pouhém objemu zajištěného majetku. FIPO dosahovala vynikajících výsledků ve většině dalších základních ukazatelů trestního řízení.Na tyto výsledky však již Policie ČR po zrušení FIPO nikdy nedokázala navázat.

Rozhodování o propadnutí majetku náleží do výlučné pravomoci soudu, nikoli Policie ČR. Soudy však nevedou žádnou operativní evidenci o osudu zajištěného majetku a ani přehled o celkových propadnutých hodnotách ze zajištěného majetku. Bohužel.To ovšem také vnímám jako problém, který si rozhodně své řešení zaslouží, protože odraz těchto informací by měl nespornou užitnou hodnotu pro hodnocení efektivity zajišťování výnosů z TČ a samozřejmě i realizaci případných souvisejících opatření.

V dobách existence FIPO jsme se snažili prosazovat myšlenku tzv. „Oranžového listu“ (model uplatňovaný v SRN), jehož podstatou je to, že trestní spis obsahuje barevně odlišený (oranžový) formulář, jež obsahuje údaje o zajištěném majetku od počátku až do konce trestního řízení, včetně údajů o tom, jak bylo o zajištěném majetku soudem rozhodnuto. Formulář (tak jak putuje v různých fázích TŘ policií, státním zastupitelstvím a soudem) je těmito všemi orgány postupně doplňován aktuálními údaji. Po nabytí účinnosti rozsudku se oranžový list vyjme ze spisu a zasílá zpět policii, která tak má zpětně dokonalý přehled o tom, co se se zajištěným majetkem dělo po celou dobu tr. řízení, včetně konečného rozhodnutí. Tato idea však „zapadla“.

Informace o struktuře zajištěného majetku v době existence FIPO již k dispozici nemám a stejně tak ani informace o nákladech na správu zajištěného majetku. Dovolím si poznamenat, že výkonem správy zajištěného majetku je ve většině případech pověřován Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Pokud je mi známo, nevede si žádnou speciální evidencií zaměřenou na posuzování nákladů při správě věci zajištěných v přípravném řízením trestním...

Luděk Č.    29 červenec 2008 08:24
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Ahoj Vláďo, vyjádřím to pouze dvěma slovy: Vítej "zpátky". ;)
Komentář Komentář:
Ahoj Luďku,díky.. ;). Jak je v BN..?

Láďa Petrželka    27 červenec 2008 09:37
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Také by mne zajímalo, proč nás zrušili.
Komentář Komentář:
Díky za Váš hlas...

Milan S.    26 červenec 2008 23:59
Stránky jsou super. A posílám hlas za zveřejnění článku o Finanční policii.Díky!!! ;)
Komentář Komentář:
Díky... ;)

Václav Čechtický    24 červenec 2008 10:30
Ahoj Vláďo, myslím, že čím dříve ten článek vyjde, tím lépe. Veřejnost je uchlácholena neustálou mediální masáží o tom, jako skvělou reformou PČR prochází, ve skutečnosti je ale ve zcela tristním stavu, který za celou dobu od r. 1990 nebyl horší.
Komentář Komentář:
Ahoj Vašku.Díky za vzkaz a připočítávám jeden hlas... 8)

I.Semrádová    23 červenec 2008 23:43
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Dobrý den. Máte zajímavé stránky.Ráda bych se zeptala, jestli budete publikovat nějaký článek o důvodech a dopadech zrušení Finanční policie. Děkuji.
Komentář Komentář:
Ano, přemýšlím o tom. Text je v podstatě již hotov a myslím, že obsahuje řadu zajímavých informací, včetně těch některých ze zákulisí... Jen zatím váhám s jeho zveřejněním. Především přemýšlím o tom, jestli to zajímá ještě někoho jiného, než Vás. Vám ovšem za Váš zájem děkuji... ;) Až se mě na ten stejný článek zeptá aspoň deset čtenářů, slibuji, že ho zveřejním... :roll

Václav Čechtický    21 červenec 2008 14:48
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Ahoj Vláďo, jsem velmi rád, že jsi zvolil tuto cestu komunikace se svými přáteli i s ostatní veřejností. Obdivuji Tvou sílu stále bojovat a doufám, že se Ti bude dařit lépe dosahovat svých cílů , než jak tomu bylo v posledních 20 měsících u PČR. Přeji hodně štěstí.
Komentář Komentář:
Ahoj Vašku, posílám moc pozdravů do Plzně a děkuju za ta vlídná a povzbudivá slova. Doufám, že se někdy brzy opět sejdem a popovídáme o starých (ale i těch nových) časech...

M.Absolonová    19 červenec 2008 21:18
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Dobrý den, vaše stránky mi otevřely úplně nový pohled na věci o kterých jsem měla jen mlhavou představu.Děkuji.
Komentář Komentář:
Tak to jste mě potěšila.Díky...


65
vzkaz v knize
« 1 2 3 4 »