Vyhledávač

Anketa

Současná Policie ČR trpí nejvíce :
 
Stotisícové odměny policejních ředitelů jsou :
 

Počítadlo přístupů


Hysterie policejního funkcionáře Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 27
SlabéVynikající 
Neděle, 15 březen 2009
Vážení a milí návštěvníci,
 
nedávno jste mě upozornili na článek bývalého ředitele protikorupční policie a současného náměstka policejního prezidenta Jiřího Nováka, kterým se na stránkách Ministerstva vnitra ČR pokouší nevybíravým způsobem diskreditovat mou osobu. 
 
Napsal jsem k Novákovu článku komentář, který si můžete přečíst na mém blogu na níže uvedeném odkazu :
 
 
 
Přiznám se, že příliš nechápu, kde se v panu Novákovi bere to přesvědčení, že právě on je tím povolaným, který může hodnotit mou práci, a navíc v období, kdy on sám byl řadovým policistou úplně jiného útvaru. V Policii ČR ještě před časem platilo pravidlo, že hodnocení policisty provádí vždy jeho nadřízený, záznamy se pak ukládají do personálního spisu.
 
Jak se zdá, nyní platí jiná pravidla, a policejní funkcionáři mohou na webových stránkách státní instituce hodnotit kohokoliv, kdo se jim znelíbí, dokonce i řadové občany, a postačí jim k tomu zřejmě jen  pocit vlastní veledůležitosti. Je veliká škoda, že pan Novák nezačal se svým hodnocením právě u sebe.
 
Jediným okamžikem, kdy by mohl vynášet soudy je totiž přímá osobní zkušenost při výkonu služby. Taková zkušenost mezi mnou a panem Novákem skutečně existuje a její bilance by pro pana Nováka nebyla příliš lichotivá. Nemusím se přitom ani opírat o žádné osobní pocity a dojmy, popis příslušné situace se možná ještě nachází v archivu oddělení kontroly a stížností na Policiejním prezidiu.
 
Kdybych byl obdařen stejně nízkou mírou profesionality, jako ctěný pan Novák, možná bych měl pokračovat detailním vyprávěním o tom, kolik energie a úsilí stálo mě i některé mé kolegy to, abychom napravili hrubé profesní selhání pana Nováka, jež ohrozilo průběh trestního řízení konkrétního vyšetřovaného případu. 
 
Česká policie na tom musí být opravdu špatně, když si právě takové lidi vybírá do svého nejvyššího vedení. Panu ministru vnitra i panu policejnímu prezidentovi bych doporučil, aby při výběru svých nejbližších spolupracovníků byli více uvážliví. Ani veliká loajalita nenahradí odbornou způsobilost a ani veliký žvanil není k ničemu, pokud nedokáže dobře dělat svou práci. 
Vladimír Zimmel   Napište první komentář
RSS komentáře


Přidat komentář

Vážení návštěvníci – přispěvatelé,

vaše příspěvky a komentáře jsou na mém blogu vítány. Vaše názory mě zajímají, mám ovšem zájem o věcnou a kultivovanou diskuzi. Vážím si přispěvatelů, kteří do diskuze vstupují pod vlastním jménem, a oceňuji konstruktivní argumentaci. Budu velmi rád, když ke svým názorům připojíte i vysvětlení, proč si myslíte to, co ve svých příspěvcích uvádíte.

  • Základním pravidlem pro prezentaci vašich příspěvků je pravidlo slušného chování. Vyhněte se prosím vulgárnímu stylu vyjadřování, urážkám, pomluvám, ponižování atp.
  • Nepřípustné jsou příspěvky propagující rasovou, národnostní, náboženskou či jinou nesnášenlivost a diskriminaci.
  • Není připuštěno vyhrožovat ani zastrašovat násilím, ať již jednotlivci či skupinám lidí.
  • Přispěvatelé musí respektovat soukromí jiných osob – není dovoleno zveřejňovat jejich telefonní čísla, adresy a ani jiné soukromé informace.
  • Diskutér nesmí propagovat nezákonné činnosti či jinak společnosti škodlivé aktivity.
  • Nestojím o žádné šíření spamů, propagaci komerčních aktivit ani reklamu.
  • Nevyhovující či obtěžující příspěvky budou bez dalšího upozornění administrátorem vymazány.
  • Vyplnění položek označených hvězdičkou je povinné.
Jméno:*
E-mail:
WWW:
Předmět:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Komentář:*Kód:** Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2