Vyhledávač

Anketa

Současná Policie ČR trpí nejvíce :
 
Stotisícové odměny policejních ředitelů jsou :
 

Počítadlo přístupů


Finanční šetření - nástroj odhalování praní peněz Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 19
SlabéVynikající 
Sobota, 07 březen 2009

Vážení návštěvníci, milí čtenáři,

v posední době jsem obdržel několik dopisů, ve kterých mi vyčítáte, že již nepíši odborné články, jindy jsem žádán o odborný pohled na některé věci týkající se problematiky finančního šetření, někteří z vás žádají o radu, kde najít podklady pro svou odbornou práci. 

Máte pravdu, uvědomil jsem si, že mé články začínají být poněkud monotematické, jakkoliv je mé kritické popichování současných špiček MV a PČR pravdivé i opodstatněné.

Zdá se, že již téměř pro nikoho nemůže být žádnou novinkou, že se Policie ČR právě nenachází v nejlepší kondici a ani to, že ti kdo ji nyní řídí, nejsou právě těmi  nejschopnějšími, kteří by ji řídit měli.

Na mých stránkách se tedy průběžně dočkáte nejen mých článků odborných, ale i odkazů na velmi zajímavé práce osobností, kterých si velmi vážím a kteří se problematice boje proti legalizaci výnosů z trestné činnosti rovněž věnovali nebo ještě věnují.

Jednou z takových osobností je můj učitel, pan Prof. JUDr. JAN MUSIL, CSc., dřívější rektor Policiejní akademie ČR, nynější ústavní soudce.

Pokud Vás tato problematika zajímá, doporučuji k přečtění  jeho článek "Finanční šetření - nástroj odhalování praní peněz" (viz níže uvedený odkaz).

http://web.mvcr.cz/archiv2008/casopisy/kriminalistika/1999/9904/finset.html 

Na místě je ovšem podotknout, že od vydání tohoto článku uplynulo již deset let, takže některé věci se již změnily. Podstata článku, tedy význam finančních šetření, zůstává i s odstupem času zachována. 

Přeji poutavé počtení

 

Vladimír Zimmel 
  Napište první komentář
RSS komentáře


Přidat komentář

Vážení návštěvníci – přispěvatelé,

vaše příspěvky a komentáře jsou na mém blogu vítány. Vaše názory mě zajímají, mám ovšem zájem o věcnou a kultivovanou diskuzi. Vážím si přispěvatelů, kteří do diskuze vstupují pod vlastním jménem, a oceňuji konstruktivní argumentaci. Budu velmi rád, když ke svým názorům připojíte i vysvětlení, proč si myslíte to, co ve svých příspěvcích uvádíte.

  • Základním pravidlem pro prezentaci vašich příspěvků je pravidlo slušného chování. Vyhněte se prosím vulgárnímu stylu vyjadřování, urážkám, pomluvám, ponižování atp.
  • Nepřípustné jsou příspěvky propagující rasovou, národnostní, náboženskou či jinou nesnášenlivost a diskriminaci.
  • Není připuštěno vyhrožovat ani zastrašovat násilím, ať již jednotlivci či skupinám lidí.
  • Přispěvatelé musí respektovat soukromí jiných osob – není dovoleno zveřejňovat jejich telefonní čísla, adresy a ani jiné soukromé informace.
  • Diskutér nesmí propagovat nezákonné činnosti či jinak společnosti škodlivé aktivity.
  • Nestojím o žádné šíření spamů, propagaci komerčních aktivit ani reklamu.
  • Nevyhovující či obtěžující příspěvky budou bez dalšího upozornění administrátorem vymazány.
  • Vyplnění položek označených hvězdičkou je povinné.
Jméno:*
E-mail:
WWW:
Předmět:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Komentář:*Kód:** Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2