Vyhledávač

Anketa

Současná Policie ČR trpí nejvíce :
 
Stotisícové odměny policejních ředitelů jsou :
 

Počítadlo přístupů


Podivný případ, podivná policie Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 138
SlabéVynikající 
Sobota, 03 leden 2009

Vážení návštěvníci, milí přátelé,

 

rád bych vás upozornil na svůj nový článek zveřejněný v deníku Právo dne 2.1.2009 pod názvem "Podivný případ, podivná policie". Článek tentokrát inspiroval dokonce náměstka ředitele protikorupční policie Tomáše Martince k tomu, aby mi napsal v této souvislosti osobní dopis. Nemohl jsem si přitom nevzpomenout na staré známé přísloví o potrefené huse, která se vždycky ozve. Musel jsem se nad tím jen pousmát. 

Vzteklý pamflet plný osobních útoků a urážek mě určitě nevystraší a ani neodradí od dalšího psaní. Právě naopak, je pro mě docela zajímavou inspirací. Stejně jako neurčité vyprávění o úspěších protikorupční policie,  které  mi trochu připomínalo "jitrnici, kterou nikdo nikdy neviděl" z pohádky Obušku z pytle ven.

Ve svém hněvu mi milý pan Martinec k mému překvapení rovněž písemně sdělil i jméno zpracovatele předmětné kauzy. Trochu zvláštní od člověka, který by měl citlivé informace držet spíše pod pokličkou. Doufejme, že to pan náměstek Martinec nedělá příliš často. 

Chtěl bych ovšem poznamenat, že mé články jsou pouhé komentáře veřejně známých faktů. Obvykle nekritizuji práci řadových policistů a už vůbec nekritizuji solidně odvedenou policejní práci. Ve svých článcích se věnuji především systémovým a koncepčním chybám vedení Policie ČR a MV. Komentáře jsou sice někdy poněkud kritické, ale vždy korektní. Citlivé informace z trestního řízení nesbírám, a i kdybych snad nějaké měl, nezveřejnil bych je, protože to pokládám za neprofesionální.

Od příslušníků Policie ČR a především pak od policistů ve vysokých funkcích bych očekával schopnost zdvořilého vystupování vůči veřejnosti a také určitou míru sebeovládání a taktu. Zupáctvím, arogancí ani velkopanskými manýry určitě nikoho neoslní. Svým chováním a vystupováním reprezentují nejen sebe, ale i celý policejní sbor.

Musím vyslovit politování nad tím, že pan Martinec není schopen kontrolovat své jednání. Kromě toho může být také jeho dopis důkazem o tom, že někteří vysoce postavení policisté nemají v pracovní době na práci nic důležitějšího, než psát urážlivé dopisy občanům, kteří mají kritický názor na jejich práci. Doufám, že se nejedná o nějaký nový módní trend, který vyznává i zbylý management policejních útvarů.

Možná je však všechno úplně jinak. Možná jen nešťastný pan Martinec musí přesvědčit své nadřízené o své věrnosti a spolehlivosti. Pokud je to opravdu nezbytný krok k tomu, aby v následujícím období postoupil o stupínek výš, pak velkou část z toho, co jsem napsal výše snad i  vezmu zpět.

Takovou situaci bych panu Martincovi nijak nezáviděl a své hodnocení bych si možná raději odpustil. V teorii a ani v praxi výpočtu optimálního úhlu křivky rektálního předklonu nemám totiž naprosto žádné znalosti ani zkušenosti. Nikdy jsem je totiž ve své předchozí  více než dvacetileté praxi u policie nepotřeboval.

Avizovaný článek naleznete v krátké době na mých webových stránkách v záložce "Články" a také na blogu "novinky.cz". Jako vždy i tentokrát se těším na vaše poznámky a připomínky.

 

S přáním hezkého dne

 

Vladimír Zimmel 
  Napište první komentář
RSS komentáře


Přidat komentář

Vážení návštěvníci – přispěvatelé,

vaše příspěvky a komentáře jsou na mém blogu vítány. Vaše názory mě zajímají, mám ovšem zájem o věcnou a kultivovanou diskuzi. Vážím si přispěvatelů, kteří do diskuze vstupují pod vlastním jménem, a oceňuji konstruktivní argumentaci. Budu velmi rád, když ke svým názorům připojíte i vysvětlení, proč si myslíte to, co ve svých příspěvcích uvádíte.

  • Základním pravidlem pro prezentaci vašich příspěvků je pravidlo slušného chování. Vyhněte se prosím vulgárnímu stylu vyjadřování, urážkám, pomluvám, ponižování atp.
  • Nepřípustné jsou příspěvky propagující rasovou, národnostní, náboženskou či jinou nesnášenlivost a diskriminaci.
  • Není připuštěno vyhrožovat ani zastrašovat násilím, ať již jednotlivci či skupinám lidí.
  • Přispěvatelé musí respektovat soukromí jiných osob – není dovoleno zveřejňovat jejich telefonní čísla, adresy a ani jiné soukromé informace.
  • Diskutér nesmí propagovat nezákonné činnosti či jinak společnosti škodlivé aktivity.
  • Nestojím o žádné šíření spamů, propagaci komerčních aktivit ani reklamu.
  • Nevyhovující či obtěžující příspěvky budou bez dalšího upozornění administrátorem vymazány.
  • Vyplnění položek označených hvězdičkou je povinné.
Jméno:*
E-mail:
WWW:
Předmět:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Komentář:*Kód:** Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2