Vyhledávač

Anketa

Současná Policie ČR trpí nejvíce :
 
Stotisícové odměny policejních ředitelů jsou :
 

Počítadlo přístupů


Názory a postoje Tisk E-mail
Finanční policie a její zrušení (15.07.2008)

V celé historii Českého státu nedostali zločinci lepší dárek, než bylo zrušení Finanční policie. Na místě je otázka, kdo byl dárcem, a komu v té chvíli pomáhal a koho chránil…

Firemní kultura současné Policie ČR (15.07.2008)

Loajalita by neměla být zaměňována za servilitu a policisté s vlastním názorem by nikdy neměli být nuceni řešit otázku, jíž lze přiléhavě pojmenovat podle názvu jedné z Jeromeových povídek : „Měli bychom říkat co si myslíme, nebo si myslet, co říkáme?“

Reforma Policie ČR (24.07.2008)

Trochu připomíná exhibici jednoho člověka. Jejím výsledkem však nemůže být pouhá změna organizační struktury Policie ČR, nýbrž zvýšení výkonnosti Policie ČR. O takovém výsledku si však za stávající situace v PČR dovolím pochybovat. Závěr: Chválím za hezky natřený plot, avšak dovoluji si upozornit, že domu chybí střecha. Myslím, že nepomůže, že to z ulice není vidět. Pořádně zatéká a bude to horší.

O Službě kriminální policie a vyšetřování Policie ČR (24.07.2008)
 
Jediný tým na světě, který se bez náhrady zbavuje špičkových hráčů a ponechává si neschopné trenéry (tedy snad až na výjimky Úsměv). Nemělo by to být obráceně? Kdy si někdo všimne, že kriminálka nefunguje, jak má?
 
O projektu Transition Facility s názvem "Posílení kapacit Finanční policie" (6.8.2008)

Obávám se, že v situaci, kdy k posílení těchto kapacit nedošlo, kdy výsledky ve vyjmenovaných aspektech boje proti finanční kriminalitě nejenže nejsou lepší, nýbrž jsou naopak podstatně horší a kdy jsou dokonce ignorována některá doporučení twinera projektu, kráčí česká policie k mezinárodní ostudě.
 
Zelená karta pro všechny cizince (23.8.2008)

Příliv migrantů v souvislosti s připravovanou novinkou – tzv. zelenými kartami, může v budoucnu znamenat pro Českou republiku pořádně horký bezpečnostní problém. To vše v situaci, kdy se Policie ČR podle mého názoru nenachází právě v nejlepší kondici. Čeští podnikatelé dostanou svou levnou pracovní sílu, jaké ovoce však tato novinka přinese běžným občanům? Nebude náhodou tahle levná pracovní síla jednou zatraceně drahá? A budeme se v naší zemi i za pár let cítit - bezpečně? Pročpak se tímto zákonem nezabýval bezpečnostní výbor Sněmovny?


A brzy přidám další… Úsměv