Vyhledávač

Anketa

Současná Policie ČR trpí nejvíce :
 
Stotisícové odměny policejních ředitelů jsou :
 

Počítadlo přístupů


Podivná hra policejních špiček Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 2
SlabéVynikající 
Pátek, 03 květen 2013

Funguje či nefunguje Protikorupční policie tak, jak by měla? A jak to vypadá s jejím ředitelem Martincem, který oznámil rezignaci na svůj post? Protikorupční policie v posledním období vykazovala docela zajímavé výsledky, blýskla se tím, že dokázala obvinit ze spáchání trestných činů významné osobnosti ze světa politiky, dobře si vedla i v oblasti vyhledávání a zajišťování výnosů z trestné činnosti. Odkud se vzaly výhrady ze strany nejbližšího partnera tohoto útvaru, kterým je vrchní státní zastupitelství v Praze?

Na problematiku lze nahlížet z různých úhlů pohledu. Zajímavou otázkou k zodpovězení je to, zda solidní výsledky v oblasti výnosů nejsou výsledkem opatření přijatých Martincovým přechůdcem ve funkci Liborem Vrbou, či zda za objevenou schopností obvinit významnou osobnost ze zločinu nestojí razantní změna přístupu právě ze strany státního zastupitelství, pro které ale z jejich pohledu není protikorupční jednotka dostatečně rychlá, spolehlivá a ofenzivní.

Domnívám se, že jde o zajímavé a zřetelehodné téma, proto jsem mu věnoval svůj komentář. Článek zveřejnil deník Právo dne 26.4.2013 a převzal jej i portál Neviditelný pes. Nalezneto ho také v záložce "Články" na mých vebových stránkách.

Vladimír Zimmel

http://neviditelnypes.lidovky.cz/policie-podivna-hra-policejnich-spicek-dyo-/p_politika.asp?c=A130427_095633_p_politika_wag
  Napište první komentář
RSS komentáře


Přidat komentář

Vážení návštěvníci – přispěvatelé,

vaše příspěvky a komentáře jsou na mém blogu vítány. Vaše názory mě zajímají, mám ovšem zájem o věcnou a kultivovanou diskuzi. Vážím si přispěvatelů, kteří do diskuze vstupují pod vlastním jménem, a oceňuji konstruktivní argumentaci. Budu velmi rád, když ke svým názorům připojíte i vysvětlení, proč si myslíte to, co ve svých příspěvcích uvádíte.

  • Základním pravidlem pro prezentaci vašich příspěvků je pravidlo slušného chování. Vyhněte se prosím vulgárnímu stylu vyjadřování, urážkám, pomluvám, ponižování atp.
  • Nepřípustné jsou příspěvky propagující rasovou, národnostní, náboženskou či jinou nesnášenlivost a diskriminaci.
  • Není připuštěno vyhrožovat ani zastrašovat násilím, ať již jednotlivci či skupinám lidí.
  • Přispěvatelé musí respektovat soukromí jiných osob – není dovoleno zveřejňovat jejich telefonní čísla, adresy a ani jiné soukromé informace.
  • Diskutér nesmí propagovat nezákonné činnosti či jinak společnosti škodlivé aktivity.
  • Nestojím o žádné šíření spamů, propagaci komerčních aktivit ani reklamu.
  • Nevyhovující či obtěžující příspěvky budou bez dalšího upozornění administrátorem vymazány.
  • Vyplnění položek označených hvězdičkou je povinné.
Jméno:*
E-mail:
WWW:
Předmět:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Komentář:*Kód:** Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2