Vyhledávač

Anketa

Současná Policie ČR trpí nejvíce :
 
Stotisícové odměny policejních ředitelů jsou :
 

Počítadlo přístupů


Majetková přiznání - naděje nebo zklamání? Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 0
SlabéVynikající 
Pátek, 15 březen 2013

Zdravím  a vítám všechny, kteří zavítají opět po delší době na moje vebové stránky. Stránky byly vyléčeny ze zavirování a postupně budou aktualizovány,  protože během let i v mém životě došlo k některým změnám.

Nový článek se týká problematiky majetkových přiznání. Velmi vítám, že je toto téma znovu veřejně diskutováno a je mi sympatické, že je to právě nově zvolený prezident republiky, který toto téma akcentuje. Je ovšem důležitou otázkou, jakou skutečnou podobu tato přiznání budou mít, zda bude přijat zákon o registrovaném majetku, nebo zákon o prokazování původu majetku. Pokud bude chvilka času, pokusím se na svých stránkách nabídnout srovnání obou modulů.

Jakkoli si vážím si snahy všech, kteří pracují na omezení prostoru pro zločince, jsem nucen konstatovat, že současné návrhy zákona o registrovaném majetku nepokládám za zdařilé, tuto cestu pokládám z řady důvodů za nesprávný směr. Jsem přesvědčen, že v této věci lze udělat mnohem více a mnohem lépe, k žádoucímu cíli ovšem podle mého názoru vede cesta jinudy.

 Článek byl zveřejněn v deníku Právo dne 13.3.2013 a jeho text naleznete i na mém vebu v sekci  ČLÁNKY anebo na mém blogu na IDNES.

Jako vždy i tentokrát se těším na vaše reakce, náměty a připomínky.

 

Vladimír Zimmel
  Napište první komentář
RSS komentáře


Přidat komentář

Vážení návštěvníci – přispěvatelé,

vaše příspěvky a komentáře jsou na mém blogu vítány. Vaše názory mě zajímají, mám ovšem zájem o věcnou a kultivovanou diskuzi. Vážím si přispěvatelů, kteří do diskuze vstupují pod vlastním jménem, a oceňuji konstruktivní argumentaci. Budu velmi rád, když ke svým názorům připojíte i vysvětlení, proč si myslíte to, co ve svých příspěvcích uvádíte.

  • Základním pravidlem pro prezentaci vašich příspěvků je pravidlo slušného chování. Vyhněte se prosím vulgárnímu stylu vyjadřování, urážkám, pomluvám, ponižování atp.
  • Nepřípustné jsou příspěvky propagující rasovou, národnostní, náboženskou či jinou nesnášenlivost a diskriminaci.
  • Není připuštěno vyhrožovat ani zastrašovat násilím, ať již jednotlivci či skupinám lidí.
  • Přispěvatelé musí respektovat soukromí jiných osob – není dovoleno zveřejňovat jejich telefonní čísla, adresy a ani jiné soukromé informace.
  • Diskutér nesmí propagovat nezákonné činnosti či jinak společnosti škodlivé aktivity.
  • Nestojím o žádné šíření spamů, propagaci komerčních aktivit ani reklamu.
  • Nevyhovující či obtěžující příspěvky budou bez dalšího upozornění administrátorem vymazány.
  • Vyplnění položek označených hvězdičkou je povinné.
Jméno:*
E-mail:
WWW:
Předmět:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Komentář:*Kód:** Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2