Vyhledávač

Anketa

Současná Policie ČR trpí nejvíce :
 
Stotisícové odměny policejních ředitelů jsou :
 

Počítadlo přístupů


Organizovaný zločin a neorganizovaná policie Tisk E-mail
Hodnocení čtenářů: / 15
SlabéVynikající 
Neděle, 14 březen 2010

Vážení návštěvníci, milí čtenáři,

trochu to vypadá, že jsem na svoje stránky zanevřel a že mě možná přestalo bavit moje občasné psaní. Někteří se mě ptají, jestli náhodou nemám „zakázáno psát“ anebo jestli jsem svoje stránky někomu neprodal. Jiní se obávají, že jsem v důsledku zařazení do nové pracovní role ztratil svůj kritický pohled na policii, na její některé vedoucí představitele nebo na její mizernou práci, kterou občas předvádí. Nebojte, neztratil.

O svých nových pracovních aktivitách bych se podrobně rozepisovat nechtěl, ale více se lze dočíst na :

http://zimmel.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=112&Itemid=61

Někdy dostávám zajímavé náměty, o čem psát, například o „Organizovaném zločinu a neorganizované policii“… Mrkající. To je náhodou docela dobré téma. Určitě o tom popřemýšlím a možná i takový článek někdy napíšu.

Skutečností je, že v současné době většinu svého času věnuji odborné práci. Nikdo mi psát články nezakázal a ani se necítím být ve své publikační činnosti nijak limitován. Občas sice narážím v novém působišti na problémy, když mi někteří policejní funkcionáři „mydlí schody“, ale upřímně řečeno, když jsem přijal nabídku spolupracovat s ministrem vnitra jako jeho poradce, něco takového jsem očekával. Co také očekávat od lidí, kteří nic jiného než pletichařit a pomlouvat neumí.

Někdy se docela bavím, když se dozvídám, že policisté specializovaného útvaru mají za úkol hlásit svým nadřízeným kontakt se mnou a psát zprávy, o čem si spolu povídáme. Nu, pokud se všichni podřízení příslušného policejního funkcionáře řídí každou - s prominutím - „kravinou“, kterou jejich nadřízený vypustí z úst, musí mít v tuto dobu příslušný pan ředitel literární materiál na napsání románu. Budiž, vám to přáno, milý pane řediteli, když evidentně nemáte nic lepšího na práci.

Dovolím si poznamenat, že materiály, které potřebuji k plnění svých úkolů, získávám oficiální cestou. Rozhodně se přitom nejedná o žádné informace z trestních kauz. Něco takového bych považoval za naprosto nepřijatelné a nic takového ani ke své práci nepotřebuji.

Je pravdou, že s bývalými kolegy občas rád zajdu na kafe, na pivko a na kus řeči. Je prostě fajn vídat lidi, kterých si vážím a je vždycky příjemné bavit se s přáteli. Míním v tom pokračovat a je doufám jasné, že si to žádným panákem ve funkci nenechám otrávit. Pokud to některému policejnímu funkcionáři vadí, je mi to jedno. Pro případnou potřebu ale mohu nabídnut jednoduché doporučení: 

„Dělejte pořádně svou práci a pak se nebudete muset obávat, že se o tom „bordelu“, který panuje na útvaru, který právě zrovna řídíte, baví vaši podřízení s „nepovolanou osobou“.

Články s policejní tématikou, které publikuji, mají svůj význam. Smyslem, který se jim snažím vtisknout, není jen pouhé kritizování nebo ironizování některých nešvarů, které v policii panují ale i snaha o upozornění na takové věci v očekávání, že se mohou zlepšit nebo napravit. Jsou někdy psány ostrým jazykem a řídí se často oním lidovým: „Chytrému napověz, hloupého kopni“. 

Některým tématům se tak věnuji opakovaně. Lidová slovesnost ovšem zjevně nepočítá s tím, že hloupost některých policejních funkcionářů má míru větší než obvyklou a nenabízí návod pro ty případy, kdy nezabírá nápověda ani kopnutí…Smích.

Co říci na závěr? Žádný zvláštní závěr pro vás nemám, mohu jen slíbit, že si brzy budete moci přečíst můj nový článek.

Přeji pohodový den.

Vladimír Zimmel

  Napište první komentář
RSS komentáře


Přidat komentář

Vážení návštěvníci – přispěvatelé,

vaše příspěvky a komentáře jsou na mém blogu vítány. Vaše názory mě zajímají, mám ovšem zájem o věcnou a kultivovanou diskuzi. Vážím si přispěvatelů, kteří do diskuze vstupují pod vlastním jménem, a oceňuji konstruktivní argumentaci. Budu velmi rád, když ke svým názorům připojíte i vysvětlení, proč si myslíte to, co ve svých příspěvcích uvádíte.

  • Základním pravidlem pro prezentaci vašich příspěvků je pravidlo slušného chování. Vyhněte se prosím vulgárnímu stylu vyjadřování, urážkám, pomluvám, ponižování atp.
  • Nepřípustné jsou příspěvky propagující rasovou, národnostní, náboženskou či jinou nesnášenlivost a diskriminaci.
  • Není připuštěno vyhrožovat ani zastrašovat násilím, ať již jednotlivci či skupinám lidí.
  • Přispěvatelé musí respektovat soukromí jiných osob – není dovoleno zveřejňovat jejich telefonní čísla, adresy a ani jiné soukromé informace.
  • Diskutér nesmí propagovat nezákonné činnosti či jinak společnosti škodlivé aktivity.
  • Nestojím o žádné šíření spamů, propagaci komerčních aktivit ani reklamu.
  • Nevyhovující či obtěžující příspěvky budou bez dalšího upozornění administrátorem vymazány.
  • Vyplnění položek označených hvězdičkou je povinné.
Jméno:*
E-mail:
WWW:
Předmět:
BBCode:Web AddressEmail AddressBold TextItalic TextUnderlined TextQuoteCodeOpen ListList ItemClose List
Komentář:*Kód:** Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2